Pikk 47 äri- ja kortermaja


Pikk 47 äri- ja kortermaja

Korterelamu

2015...


Pikk 47, Tartu
Suurus ca 6100m2

Kaua pooltühjana seisnud nn fortuuna kvartali piirjooned hakkavad vaikselt ilmet võtma. Ala hoonestamiseks korraldati 2004. arhitektuurikonkurss, mille tulemusena valmis 2009. detailplaneering, mille autoriks olid Ülar Mark, Kai Kuusik ja Taavi Kuri büroost Urban Mark OÜ (vt lisatud Makett). Tänaseks on planeeringu järgi valmis ehitatud Fortuuna 32 hoone ning ehituses on Fortuuna 6. Pikk 47 toob alale hulga uusi kortereid ja veidi äripindu. Kõrgematelt korrustelt avaneb päris kena vaade jõele ning kesklinnale.

2009.a kehtestatud detailplaneeringu järgi on Pika tänava äärde kavandatud perimetraalne hoone, mille tiivamahtud ulatuvad kvartali sisemusse. Et ümbrtiseva hoonestuse liigendatus ja Tartule omane skaala on oluliselt väiksem, pidasime vajalikuks hoone jagamist kolmeks korterite mahuks. Nendest kaks on esimese korruse tasapinnal ühendatud ja kolmas ühendatud parklakorrusel. Pika tänava äärde tekib koos kõrvalarendustega terviklik perimetraalne hoonefront ja planeeringujärgsete konsoolidega linnalik fassaad, samas on hoonemahud liigendatud ja selgemalt identifitseeritavad.

Lisaks linnaskaalale on hoone kolmeks jagamise põhjus insolatsioonis. Detailplaneeringujärgsel mahul tekiks põhjanurkades asuvates korterites raskusi insolatsiooni- normide täitmisega. Võistlustöö KOLM on jagatud osadeks, tagades nii kõikidele korteritele head valgustingimused. Akende kavandamisel on arvestatud privaatsuse tagamisega, korterite vahel ei ole olulist üksteisele otsavaatamist.

Tellija - Avaare Kinnisvara OÜ
Makett - Urban Mark OÜ (2004)Loe järgmiseks:

Lemmiku maja