V-Varikatused Tartus, Otepääl ja Tõrvas


V-Varikatused 
Tartus, Otepääl ja Tõrvas

Väikevorm

2010


Modulaarsed varjualused on loodud 10 ratta hoidmiseks ning puhkekohtadeks. Eesti-Läti ühise rattatee projekti “Visoest by Bike” raames sai loodud varjualused 5 asukohta Tartu linnas: Tartu raudteejaama hoone kõrvale, bussijaama, Ihastesse ning Anne kanali äärsele jalakäijateele. Lisaks on kaks moodulit teostatud Otepääle ja Tõrvasse.

Lahenduses tuli arvestada väga erinevatesse asukohtadesse sobivusega. Sestap sai lähtepunktiks valitud lihtsus, selgus, napp materjalikasutus, samuti lihtne ja mugav kasutus. Rattakinnituste vahemaa leitud katsetamise teel, ratast saab kinnitada ilma, et peaks kummarduma.

Mooduleid saab grupeerida mõlemat elemendi külge pidi võimaldades nii teha pikema rivi ja või kasutada ühte moodulik puhkeala loomiseks.

Vorm lähtub eesmärgist - minimaalne konstruktsioon, maksimaalne eksponeeritus. Näiteks metallraami keskne kandetala on ühtlasi ka vihmaveerenn.

V-d on lihtne ümberpaigaldada, lahtimonteerimine ja ülespanek võtab 1 päeva. Materjaliks alumiinium, puit, läbipaistev polükarbonaat.

Projekteeritud 2009-2010
Valminud 2010
Arhitekt Urmo Mets (Tartu Linnavalitsus)
Konstruktor Urmas Paas
Ehitaja AS Arnold
Tartu LV projektijuht Toomas Põld
“Visoest by Bike” projektijuht Margit Säre


Loe järgmiseks:

Installatsioon LAUD