Harku Vallamaja


Konkurss

2022


Avatud arhitektuurivõistluse II preemia


Vallamaja on valitusasutusele omaselt selge, karakteerse ja esindusliku arhitektuuriga. Samas kerge ja õhulise vormiga mõjub hoone avatuna ja linnaruumiga tihedalt suhtlevana. Tagasiastega esimene korrus on peamiselt avalikkusele suunatud ja ligipääsetav. Tagasiaste alla moodustub varjualune, mis kehvema ilma eest kaitset pakub.

Arhitektuurse ilme kujundavad selge, kindla rütmiga karkassielemendid. Esimese korruse klaaspinnad tõstavad hoone maast lahti ja jätavad rõhuasetuse teise korruse adminplokile, mille arhitektuursed varjestuselemendid esile toovad - moodustub vahvel.

Hoone süda on läbi kahe korruse lahendatud kõrge volikogu saal. Selle ümber kujunevad koridorid on ülavalgusega katuseakendest ja liigendatud õhuruumidega nii, et kõrge valgustatud maht kujundab hoone sisearhitektuuri ja on kõikjalt vaadeldav. Avalikkusele suunatud esimese korruse ruumid on avarad ja liigendatud klaasseintega. Ametiruumid koonduvad peamiselt teisele korrusele.

Hoone sisearhitektuuri kujundavad puidust karkassielemendid ja betoonist kandeseinte selged vormid. Väliviimistluses on peamisteks elementideks klaasi kõrval betoonist kandeseinad ja ilmastiku eest varjul olevad puidupinnad.
Loe järgmiseks:

RMK Ussimäe Büroohoone