Installatsioon LAUD


Installatsioon LAUD

Väikevorm

2013


LAUD oli 24 h avatud galerii Tallinna linnaruumis, kus valge galeriikuubiku asemel märgistab ruumi laud. Galerii asukohaks on Eesti Kunstiakadeemia krunt aadressil Tartu mnt 1. Tegemist on Kumu kunstimuuseumi näituse “Aedade järelelu” pilootprojektiga, mis on avatud 1. juuni – 8. september 2013.

Projekti autorid: Grete Veskiväli, Eve Arpo, Lauri Eltermaa, Joel Kopli, Koit Ojaliiv, Juhan Rohtla, Ahti Grünberg ja Tõnis Kalve.


LAUD kui arhetüüp markeerib koha ja kunstiakadeemia kodu – see on žest, kutse koostööle. Asukoht linnasüdames aktiviseerib kesklinna trööstitult tühja parklaga ala ning loob alternatiivseid võimalusi kunsti- ja muude ürituste korraldamiseks. LAUD pakub vahetut kunstikogemust väljakult möödujale – see on kohtumiste ja koos olemise koht, kus toimuvad töötoad, näitused, performance'id, filmi- ja muusikasündmused, piknikud ja peod. 50 meetri pikkune teisaldatav laud kaetakse erinevate funktsioonidega ning külastajad on oodatud LAUDA aktiivselt kasutama.

Kolm aastat tagasi alustati EKA lammutamist. Ajutise kunstigalerii loomisega toome Eesti Kunstiakadeemia taas oma krundile. Töö autorid on EKA vilistlased, töö esitlemisega avalikus ruumis viitame Eesti Kunstiakadeemia hoone vajalikkusele. Samuti luuakse Tallinna kesklinna ühele olulisemale krundile töötav avalik väljak.Fotod: Martin Hoffmann, Tanel Rannala, Tatjana Romanova, Anu Vahtra